Kurşunlu’da Girişimcilik Atağı

20141212_459_1163904071

Belediyemiz ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen 2. Etap Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursu tamamlandı. Bu kursla 30 girişimci daha girişimcilik kültürü ve  iş planı kavramları ile tanıştırılarak ileride başarılı işletmelerin kurulmasına katkı yapıldı.2. Etap Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminde Başarılı olanlara sertifikaların teslim edildiği törene Kurşunlu Belediye Başkanımız Sayın Dt. Şakir KAYMAK, KOSGEB Kobi Uzmanı Sinan Sodam da katılarak katılımcıları tebrik  ettiler.

Yöndem Yönetim Danışmanlık Eğitim Merkezi Eğitmenlerinden Ramazan Türkmen’in sunumuyla gerçekleştirilen eğitimde; Girişimcilik özelliğinin sınanması, İş Fikri Geliştirme ve Yaratıcılık Egzersizleri, Pazar Araştırması, Pazarlama Planı, Yönetim planı, Üretim planı, Finansal planı, İş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar konuları işlendi.

Uygulamalı olarak gerçekleştiren eğitimde girişimciler işi kurmadan karşılaşabilecekleri sürprizleri görme ve bu sürprizlerle başa çıkma konularında egzersizler yaptılar. Kurşunlu Belediye Başkanımız Sayın Dt. Şakir KAYMAK toplantıyla ilgili şu açıklamada bulundu.”İlçemizde 2.sini düzenlediğimiz bu 2.etap kursla toplam 60 kişiye KOSGEB Girişimcilik eğitimi vermiş olduk.Günümüz ekonomisinde bulunan en küçük fırsattan bile istifade etmenin önemini hepimiz biliyoruz.İşte bu fırsatta onlardan bir tanesi.Bu kursta aldığınız eğitim ve belge bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.Bizlere düşen sizlere yardımcı olmak ve önünüzü açmak.Bu sayede hem sizler,hem ilçemiz ve sonuçta kazanan ülkemiz olacaktır.Belgeleriniz hayırlı olsun “dedi.

        Başarılı Girişimcilere  100.000 TL KOSGEB Desteği

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayarak iş fikrini hayata geçirmek isteyenlere 30.000 TL hibe, 70.000 TL sıfır faizli kredi olmak üzere 100.000 TL ye kadar destek sağlıyor. Hazırlanan İş Planının Kurulda değerlendirilmesi sonucu karara bağlanan destek ödemeleri girişimcinin harcamalarına göre Erkek girişimcilerde %70, Bayan girişimcilerde %80 oranında üst limitleri aşmayacak şekilde gerçekleşiyor. 30.000 TL’lik desteğin 3.000 TL si, işletme kuruluş giderleri, 15.000 TL’si İşletme Demirbaş alımları, 12.000 TL’si ise işletme kurulduktan sonra aylık işletme giderleri (personel, kira, enerji, İletişim) için ödeniyor.

20141212_459_1163904071

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık