Kurşunlu’da 23 Nisan Çoşkusu

Kurşunlu da bu bayram bir başka kutlandı.Bayramı bayram tadında yaşatma parolasıyla yola çıkan Kurşunlu Belediyesi düzenlediği şenlikle çocuklara unutamayacakları bir bayram yaşattı.

Saat 10.00 da ilçe stadında başlayıp saat 11,30 da sona eren Resmi kutlamaların ardından saat 13,30 da aynı yerde Kurşunlu Belediyesinin düzenlediği 23 Nisan Bayram Şenlikleri başladı.Kurşunluda ilk defa düzenlenen bu şenliğe çocuklarıyla beraber çok sayıda anne baba katıldı.Sahaya kurulan 2 adet oyun parkında doyasıya oynayan çocuklar palyaçolar eşliğinde çeşitli oyunlar oynadılar.

Bu oyunlar sırasında çocuklara çok sayıda hediye dağıtıldı.Belediye tarafından çocuklara dağıtılan renkli balonlarla bir anda alan çiçek rengarenk bir çiçek bahçesine dönüştü.Çocuklara kek ve meyve suyu ikramının ardından palyaçolar tarafından çocukların yüzlerine boyama yapıldı.Katılımcıların su ihtiyaçlarına kadar her türlü ayrıntının düşünüldüğü şenliğin ilk etabı  çocuklar ve ailelerinin gözlerindeki mutluluk ifadeleriyle sona erdi.

Saat 17,30’da ise programın ikinci etabı Çarşı Merkezinde başladı.Özellikle çocuklar ve ailelerinin yoğun ilgi gösterdikleri program konser ve yarışma ağırlıklıydı.Pop ve oyun havası tarzında söylenen parçalara çocuklar ayakta eşlik ettiler.

Parçaların havasına kendini kaptıran küçükler sanatçılara sesli olarak ve oynayarak eşlik ettiler.Çok sayıda oyun ve yarışma düzenlenen program sırasında çocuklara çok sayıda kitap hediye edildi.Yarışmaların sürpriz hediyesi tablet bilgisayar için düzenlenen ses yarışması büyük çekişmeye sahne oldu.Yarışma birincisine ödülünü veren Başkan Dt.Şakir Kaymak yaptığı kısa konuşmada “Başkan seçildiğim gün ben sizin adınıza ailelerinize en büyük sorunumuz olan eğitimde başarı sözü verdim.

Sizler de bana bu sözü veriyor musunuz diye 3 defa sordu ve çocuklardan koro halinde evet sözü aldı.Bu söz üzerine bende sizlere söz veriyorum çok beğendiğiniz bu etkinliğin daha büyüklerini yapacağız İnşallah”diye konuştu.Başkanın bu konuşması yoğun alkış aldı.

Saat 20.30’da yapılan havai fişek gösterisiyle sona eren program sonrası özellikle çocuklar ve aileleri başkan Dt. Şakir Kaymak ve emeği geçenlere teşekkür ettiler..