1. Anasayfa
 2. Genel

Kurşunlu’da 15 Temmuz Kutlamalarına Yoğun Katılım

Kurşunlu’da 15 Temmuz Kutlamalarına Yoğun Katılım

Kurşunluda 15 Temmuz Demokrasi ve milli birlik günü ve şehitlerimizi anma etkinlikleri 14 temmuz Cuma günü Cuma namazından önce Merkez Hacırecep Camiinde Kurşunlu Müftülüğmüzce tüm şehitlerimize ithafen Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından din görevlileri ile halkımız tarafından okunan 100 bin Hatm-i Şerifin duasının yapılmasıyla başladı.

15 Temmuz Cumartesi günü ise Kurşunlu Belediyemiz tarafından çarşı meydanı trafiğe kapatılarak alan etkinlik alanı olarak düzenlendi.Halkımız saat 20.00 den itibaren alanı doldurmaya başladı.Saat 21.00 den itibaren alana kurulan dev ekrandan TRT canlı yayınına bağlanılarak 15 Temmuz kutlama proğramı izlendi.Saat 22.00 de Merkez Hacırecep Camiinde şehit ve gazilerimiz için İlçe Müftülüğünce okunan Kur’an-ı kerimin ardından yatsı namazı eda edildi. Cami çıkışına yakın ilçe halkı tarafından cami önünde açılan dev bayrak tekbirler eşliğinde eller üzerinde alana getirildi.Daha sonra Kurşunlu Belediye Spor sporcuları tarafından kortej eşliğinde alana getirilen bayrağı ilçe kaymakaımız Yakup Ömeroğlu öperek teslim aldı.

Şehit ve gazilerimiz için yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ve topluca okunan istiklal marşının ardından belediye Başkanımız Dt. Şakir Kaymak günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak 15 Temmuzun ülkemizin geleceği açısından dönüm noktası olduğunu,halkımızın hainlere geçit vermediğini ve asla bu milletin bu türlü girişimlere müsaade etmeyeceğini söyledi.Ardından ilçe kaymakamımız Yakup Ömeroğlu da yaptığı konuşmada milli birlik ve beraberlik vurgusu yaparak,şehit ve gazilerimize bu ülkenin minnettar olduğunu belirtti.

Alandaki ekrandan ilçemiz şehitlerinin görüntüleri yayınlanırken şehit aileleri ile vatandaşlar duygusal anlar yaşadı.Son şehidimiz olan 15 temmuz şehidimiz Aydın Çopur’un görüntüsünü vatandaşlar alkışlarla karşıladılar.Daha sonra ülkemizde 15 temmuz 2016 gecesi yaşananlar ekrandan yansıtıldı.
İlahi ve kahramanlık türküleri konseri ile devam eden proğram 24.15 te ülke genelinde okunan Selalar nedeniyle verilen aranın ardından yaklaşık 01,00 e kadar devam etti.proğram sonrası çarşı meydanında nöbet ilerleyen saatlere kadar devam etti.

Belediye başkanımız Dt Şakir Kaymak proğrama ilişkin yaptığı açıklamada ,ülkemiz için hayati öneme haiz böyle bir günü başta ilçe kaymakamımız ve diğer kurum yetkililerinin destekleri, halkımızın da yoğun katılımıyla kutlayarak bu günde olduğu gibi bundan sonraki zamanlarda da halkımızın birlik ve beraberliğine sahip çıkacağına,bizleri bölüp parçalamaya hiçbir gücün yetmeyeceğine inancının tam olduğunu belirterek herkese teşekkür etti.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.