Başkanımız Kaymak’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Kurşunlu Belediye Başkanı Dt. Şakir Kaymak, 30 Ağustos Zafer Bayramımız dolayısıyla yayımladığı mesajında milli bayramlarımızın,aynı dini bayramlarımızda olduğu gibi milli bayramlarımızın da birlik ve beraberliğe vesile olan özel ve önemli günler olduğunu söyledi.

Başkan Kaymak, mesajında şu görüşlere yer verdi;

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da elde ettiği büyük zaferle birlikte ayrılmaz bir bütün olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir. Bugün, bizlere düşen, bütün imkânsızlıklara, bütün yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurduğumuz Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhu içinde daha da yüceltmek, daha da güçlendirmek olmalıdır. Gelişmekte olan ülkemizin başına gelmiş bu terör belasını atlatıp tamamen temizlemek için bütün bayramlarımızı fırsat bilip birlikte daha da güçlenmemiz gerekiyor. Bununla birlikte şehitlerimizin acılarıyla yüreğimiz dağlanıyor. Şahsım adına milli duyguların yoğun olarak yaşandığı bu müstesna günlerin, iç huzurumuza, milli birlik ve beraberlik şuurunun daha kuvvetlenmesine, karşılıklı sevgi ve saygı bağlarının güçlenmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Zafer Bayramımızın tüm ülkemizde barış, kardeşlik ve huzur ortamını hakim kılmasını temenni eder, tüm Kurşunlulu hemşerilerimin Zafer Bayramını kutlar , sevgi ve saygılarımı sunarım” diye ifade etti.