8.Bal Ve Yöresel Ürünler Festivalimizi Kutladık

26

16 Eylül 2017 tarihinde düzenlenen saat 11.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Daha sonra İlçe Kaymakamımız Mehmet Fatih Koca ve Belediye Başkanımız Dt. Şakir Kaymak eşliğinde ki daire amirleri ve çelenk koyma törenine katılan grup ile birlikte topluca çarşı meydanında kurulan bal ve yöresel ürünler standları gezilerek Kurşunlu’da üretilen ballar hakkında üreticilerden bilgi aldılar vekendilerine üreticiler tarafından ikram edilen balları tattılar. Stantların gezilmesinden sonra Belediye başkanımız Kaymakam Bey ile beraberindekileri Belediye Gençlik ve Etüt Merkezimizde yeni dekore edilen Yaren Odasında ağırlayarak sohbet ettiler.

Belediyemiz tarafından İlçe Stadında kurulan çocuk oyun parkını ziyaret ederek çocuklarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdiler. Oyun alanında ki çocuklar ve aileleri Belediye Başkanımıza ouçyun alanı için teşekkür ederek mutluluklarını dile getirdiler. Akşam saat 17.00’a kadar açık olan oyun parkına çok sayıda çocuk ve ailesi ziyaret ederek hoşça vakit geçirdiler.

Saat 12.30’dan itibaren Belediyemiz tarafından halka ikram olarak Atatürk Kültür Merkezinde verilen yöresel lezzetimiz keşkek, tatlı ve ayrandan oluşan yemeğe katılan İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız halk ile birlikte yemek yiyerek halk ile sohbet ettiler. Halkın yoğun ilgi gösterdiği yemek programı saat 14.00’a kadar devam etti. Saat 18.00 civarında ise çarşı merkezinde kurulan dev sahnede yöresel sanatçımız Ali Bayram Işık ve Utkucan Işık sahne alarak saat 23.00’a kadar sürecek muhteşem bir gecenin açılışını yaparak halka söyledikleri eserler ile hoşça vakit geçirmesini sağladılar. Eserler arasında sahne alan Kurşunlu Halk Oyunları ekibimiz ise halkımıza seyir zevki yaşattılar. Saat 20.00’den itibaren Belediye Başkanımız Dt. Şakir Kaymak ve İl Milletvekillerimiz Muhammed Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz halka hitap ederek ülkemiz, ilimiz ve ilçemizde yapılan yatırımlar ve ülkemizin genel durumu hakkında komuşarak birlik ve beraberlik mesajı verdiler. İlçemiz arıcıları ile ilçemizde faaliyet gösteren başarılı ve girişimci bayanlara plaket verildi ve toplu hatıra fotoğrafı çekildi. Saat 21.00’da ise meydanda toplanan yoğun kalabalığın heyecanla beklediği Ankara Oyun Havalarının duayen ismi Oğuz Yılmaz halkın coşkulu
alkışları ve havai fişek gösterileri eşliğinde sahneye çıktı.

Söylediği birbirinden güzel ve hareketli parçalarla alanı dolduran halkımızı coşturarak oyun alanına gelerek oyuna iştirak eden gençler oyun alanında adım atacak yer bırakmadı. Bir ara Belediye Başkanımızı sahnehe davet eden sanatçı ile Belediye Başkanımız karşılıklı oynadılar. Belediye Başkanımız oyun konusundaki hüneriyle halkın yoğun alkışını aldı. Sanatçıya 8 yıldır her festivalde geleneksel olarak uygulanan sahnede bal tattırma geleneği bu festivalde de devam etti. Belediye Başkanımız kendi elleriyle sanatçıya bal yedirerek hediye olarak da Kurşunlumuz arıcılarından Muğla 5. Arıcılık Kongresinde çok çiçeklilik alanında 1. Seçilen A. Bayram Boduroğlu’na ait petek balından hediye etti. Saat 11.00’da başlayıp saat 23.00’a kadar devam eden festival sunuculara çiçek verilmesiyle sona erdi.

Belediye Başkanımız Sayın Şakir Kaymak Festivalin başarılı geçmesi ve katılımın üst düzeyde olması nedeniyle amacına ulaştığını Kurşunlu Balı ve Yöresel Ürünleri’nin tanıtımına gereken katkıyı sağladığını ve hiçbir aksaklık yaşanmadan halkın memnuniyet ve takdirini kazanmasıyla hedeflenen amaca ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Kurşunlu 8. Bal ve Yöresel Ürünler Festivali’ni Başarı ile Yaptık.Festivalimize katılım sağlayan başta Halkımız olmak üzere,Milletvekillerimiz M.Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz’e,İl ve İlçe Başkanlarımıza ve yönetimlerine , İl-İlçe ve Belde Belediye Başkanlarına, Tüm siyasi parti temsilcilerine,İl Genel ve Belediye Meclisi Başkan ve Üyelerine, İl ve İlçe Müdürlerine, Şehit yakınları ile Gazilerimiz ve yakınlarına,İl ve İlçe Oda Başkanları ve yönetimine, Birlik Başkanları ve yönetimine, Muhtarlara, Dernek ve Federasyon Başkanları ve yönetimlerine, tüm resmi ve sivil toplum örgütü temsilcilerine,basın mensuplarına velhasıl herkese teşekkür ederim.

Festivalde sahne alan Utkucan Işık, Ali Işık, Hürkan Kanat, Hasan Okan Teneke,İsmail Doğan, Özlem Özdemir,Oğuz Yılmaz ve saz ekipleri ile organizasyonundaki emeklerinden dolayı başta Kaymakam’ımız Mehmet Fatih Koca olmak üzere, Meclis Üyelerime, Müdüründen İşçisine tüm Belediye Personelime,Bal Üreticiler Birliğimize, Arıcılarımıza, Yöresel üreticilerimize, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Personeline, Polislerimize, sağlık çalışanlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. diyerek şükranlarını belirtti.

26

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık