15’liyiz 1915’deyiz projesi uygulanmaya başladı

1915 Çanakkale Zaferinin manevi ruhunu gençler ve aileleri üzerinde yaşatmak amacı ile Kurşunlu Eğitim Derneği tarafından hazırlanıp İçişleri Bakanlığına sunulup kabul gören ve Kurşunlu Belediyesi tarafından desteklenen 15’LİYİZ 1915’DEYİZ projesinin uygulaması başladı.Proje Kurşunlu İlçesinde 15-25 yaş grubu 250 kişilik öğrenci ve genci kapsamakta olup ilk kafilenin kınaları Perşembe akşamı Kurşunlu Kaymakamı Yakup Ömeroğlu Kurşunlu Belediye Başkan’ı Dt. Şakir Kaymak ve kurşunlu halkının katılımıyla yakıldı.

19 Mayıs 2017 Cuma gündüz azıkları pişirilen 15’lik askerlerin ilk kafilesi yatsı namazından sonra aile ve ilçe halkıyla helalleşerek dualarla Çanakkale’ye uğurlandı. Uğurlama sırasında bir konuşma yapan Başkan Şakir Kaymak projenin amacının gençlerimize ve ailelerine Çanakkale Ruhunu ve o tarihte ilçemizde yaşanan duyguları uygulamalı şekilde yaşatmak ve ömür boyu unutmamalarını sağlamaktır.

Bu projenin kabulü ve hazırlanmasında, emeklerinden dolayı Başta İçişleri Bakanımız ve Milletvekillerimiz olmak üzere Yazı İşleri Müdürüm ve Kurşunlu Eğitim Derneği Başkan’ı Şerafettin Uslu’ya ve Dernek Yönetimine,Proje Koordinatörü Belediye Gençlik ve Etüt Merkezi Müdürü Ramazan Aygen’e, TÜGVA Kurşunlu Şube Başkan’ı Servet Salih Kurumlu’ya Milli Eğitim Müdürü Abuzer Kalemoğlu’na Tevfik Fikret Ortaokulu Müdürü Atakan Ünver’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.